Mobirise Website Builder

Всесвітній день меланоми

    Сьогодні, у Всесвітній день меланоми, розповідаємо про це захворювання та відповідаємо на найпоширеніші питання, пов’язані з профілактикою та діагностикою.
❓Що таке меланома❓
Це злоякісна пухлина, яка розвивається з меланоцитів (пігментні клітини, що продукують меланіни). Пухлина переважно локалізується у шкірі, значно рідше в сітківці ока, на слизових оболонках (порожнина рота і носа, періанальної і вульвовагінальної областях) тощо.
На ранній стадії меланома добре піддається лікуванню. Тому важливо стежити за родимками на тілі і при будь-яких змінах одразу звертатися до лікаря.
❓Які ознаки зміни родимки є небезпечними❓
Найнебезпечніші ознаки переродження родимки: ✔️зміна кольору, ✔️поява вкраплень, точок, прожилок іншого відтінку на її поверхні, ✔️іноді — втрата кольору у вигляді часткового посвітління родимки.
❓Що може спричинити розвиток меланоми❓
Є докази, що надмірне сонячне опромінення, зокрема й штучне у солярії, збільшує ризик меланоми, особливо у віці до 35 років, тому рекомендується відмовитися від таких процедур. Доведено, що меланому в основному викликають стрімкі зміни інтенсивності сонячного опромінення, тому особам із чутливою шкірою протягом всього свого життя необхідно обмежувати рекреаційний вплив сонячного проміння.
Докладніше про фактори ризику розвитку меланоми читайте на сторінці Афіна. Жінки проти раку: https://bit.ly/4amnoii.
❓До якого лікаря потрібно звернутися при появі нетипових родимок або змінах в родимках❓
❗Якщо ви помітили на шкірі нову родимку або патологію, яка швидко росте або змінюється й не зникає — зверніться до свого сімейного лікаря. Лікар при потребі направить до лікаря-дерматолога чи лікаря-онколога.
❓Які обстеження допоможуть встановити діагноз меланоми❓
Дерматоскопія — найперша діагностика меланоми. Лікар-спеціаліст за допомогою дерматоскопа (епілюмінісцентного мікроскопа) огляне поверхневий шар утворення на шкірі. За потреби направить на додаткові аналізи чи обстеження.
❓Чи можна пройти діагностику меланоми безоплатно❓
Так. Діагностика, інструментальні та лабораторні обстеження — безоплатні для пацієнтів з підозрою або діагностованим онкозахворюванням. Адже ці послуги передбачені в Програмі медичних гарантій.
Докладніше можна дізнатися у контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.
❗До речі, ділимося важливою інформацією. В Національному інституті раку впродовж травня усі охочі можуть пройти безкоштовну діагностику на меланому, навіть без направлення. У поліклініці ДНП “НІР” за адресою: м. Київ, вул.Ю.Здановської, 33/43, кабінети №604 та 607 з понеділка по п’ятницю, з 09:00 до 14:30.
Дізнавайтеся про можливість обстеження і у інших регіонах України. Перейдіть за посиланням щоб побачити, де можна пройти безоплатне обстеження у вашому місті 20 травня. Або онлайн 18-20 травня: https://stop-melanoma.net/#examination.
Ініціатива “Гарантовано!” реалізується Пацієнти України у партнерстві з Міністерство охорони здоров'я України, НСЗУ Національна служба здоров'я України та за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна “Підтримка реформи охорони здоров’я”.

Детальніше – у Facebook “НСЗУ для пацієнта” (https://www.facebook.com/share/p/5YMugA84vXzwpWfm/)

Наш заклад в соціальних мережах

© Copyright 2023 Mobirise. All Rights Reserved.

Free AI Website Creator